Lost, Amerikan drama televizyon dizisidir. Program, Sidney, Avustralya’dan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri’ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik’te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir.

Spoiler içerir 🙂

6 sezonluk meşhur dizimiz LOST … Bir dönem her ortamda konuşuluyordu.

Acaba ne olacak sonunu nasıl bağlayacaklar ?

Dizinin en büyük başarısı izleyicide o aşırı merakı uyandırabilmesiydi. Bir gizemli durum, diğer bölümde bir gizem daha ve bunları son sezona kadar beklet… Bulmacalar ekle. Hiçbir şeyi açıklama, hepsi biriksin finalinde PATLAT! ki berbat bir finaldi.

 

İzleyicilerin yüzündeki şu ifadeyi tahmin edebiliyorum 😀

atademirerokulda

 

NOLDU?

  • Üseyin Abi bitti mi şimdi? Nereye gitti bunla?
  • Nolmuşki ben tam anlamadım! :/

edasıyla yorumlar, serzenişler, tuhaf yüz ifadeleri vs 😀

Ama diziyi izlediğim süre boyunca o heyecan ve merak hissi harikaydı.Oyuncuların her biri oynadıkları karakterlerin hakkınıda vermişler tebrik ediyorum.

Bağımlılık yapabilecek, biraz da sizi sinir edebilecek karmaşık bir dizi.

Aşağıda dizide aslında ne oldugu kısaca anlatılıyor. Soru işaretlerini gidermek için paylaşayım. Diziyi izlemeyenler okumasın 🙂

Dharma istasyonunu patlattıklarında, Quantum fiziğine ilişkin prosedürü başlatmış oldular. Diğer bir deyişle adada, bulundukları zaman boyutunu sonlandırdılar. Böylelikle “uçak düşmeseydi, nasılbir hayatları olurdu” başlıklı paralel evrendeki hayatları ilerlemeye başladı. Einstein kuramlarını az çok okuyan herkes bilir ki, teori maddenin her iki evrende de varlığını sürdürebildiği üzerine inşa edilmiştir. Bu yüzden, aynı ekip adadaki varlığını sürdürdü. Fakat anımsanacağı üzere, farklı bir tarihe geçtiler. Çünkü bulundukları zaman dilimini Dharma istasyonunun merkezinin imhasıyla durdurdular. “Herkes ölü müydü” sorusunun yanıtı da burada aslında. Hem evet, hem de hayır! Aslında hiç de karmaşık değil. Paralel evrende, yani “uçak düşmeseydi hayatları nasıl olurdu” yu anlatan dilimdeki karakterlerle, adadaki karakterlerin bulundukları evren birleşti. Biraraya geldikleri kilise, işte bu iki evreni biraraya getiren kozmik bir platformdan başka bir şey değildi.

 

8.4

 

 

 

 

/wp-content/uploads/2016/04/ppp.jpg/wp-content/uploads/2016/04/ppp-150x150.jpgokalenderAna SayfaDiziGenelgizem dizileri,Lost,macera dizileri,Yabancı DiziLost, Amerikan drama televizyon dizisidir. Program, Sidney, Avustralya'dan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri'ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik'te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir. Spoiler içerir 🙂 6 sezonluk meşhur dizimiz LOST ... Bir dönem her ortamda konuşuluyordu. Acaba ne olacak sonunu nasıl bağlayacaklar ? Dizinin en...Fun Blog